Bydgoszczanie wyszli na ulice

Rozpoczął się Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy. Z tej okazji bydgoska Szkoła Nowej Ewangelizacji przygotowała szereg interesujących imprez.

– Chrześcijaństwo jest żywe i radosne. Nie polega tylko na umartwianiu się. Chcemy pokazać bydgoszczanom tym młodszym i tym starszym, że przy modlitwie można dobrze się bawić. Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy rozpoczął się pielgrzymkami. Jedna z nich powiodła przez parafie czterech Ewangelistów. Wszystkie są zlokalizowane w Fordonie. Wierni szli ulicami miasta, czytali pismo święte i śpiewali wesołe, religijne pieśni. Drugą zorganizowali niepełnosprawni na Górzyskowie. Wierni powędrowali z Parafii NMP Matki Kościoła do Parafii Chrystusa Króla. Szkoła Nowej Ewangelizacji jest nową, powołaną do życia przez ks. Biskupa Jana Tyrawę formą edukowania wiernych. Przewodniczy jej ks. Janusz Tomczak, proboszcz parafii św. Jana w Starym Fordonie. Tydzień Ewangelizacji naszego miasta został zorganizowany po raz pierwszy. Od 23 do 30 maja program będzie obfitował w różnego rodzaju zajęcia dla osób w każdym wieku. – W ramach Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy przygotowaliśmy warsztaty Gospel, koncerty – między innymi Mocni w Duchu, puszczanie lampionów z wyznaniem wiary, a nawet Chrystotekę w klubie Eljazz. Oprócz zabawy nie zabraknie oczywiście czasu na modlitwę i pogłębienie naszej wiary. W parafii Bożego Ciała odbędą się czterodniowe rekolekcje Ewangelizacyjne, a w Bazylice św. Wincentego a ‘Paulo kurs Filipa i noc konfesjonałów. Tegoroczny Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy ma wymiar ponad regionalny. W piątek z Jasnej Góry wyruszy do Bydgoszczy sztafeta biegowa. Na Stary Rynek naszego miasta dotrze w sobotę około godziny 16:00. Ważnym elementem tegorocznych obchodów będzie kolejny w naszym mieście „Marsz dla życia”, który wyruszy w niedzielę z Bazyliki św. Wincentego a ‘Paulo po Mszy św. o godzinie 13:00.