DOROCZNE SPOTKANIE SESA REJONU CENTRALNEGO odbyło się w Bydgoszczy…

Kochani dzielimy się z Wami naszą radością!
Otóż 10 grudnia 2022r. mięliśmy w Bydgoszczy gości… Wspaniałych Gości z zaprzyjaźnionych Szkół Nowej Ewangelizacji z różnych miast (Płocka, Torunia, Lichenia, Inowrocławia, Poznania, Gniezna).
Członkowie Szkół przyjechali do nas na Doroczne Spotkanie SESA Rejonu Centralnego. SESA to Szkoła Ewangelizacji Świętego Andrzeja. Nasze Szkoły mają wspólną wizję, metodologię oraz program formacyjny.
Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjno- Formacyjnym przy ul. Grodzkiej 18.
Przez cały Boży dzień towarzyszyły nam Słowa z Pisma Świętego:

„…PRZYPOMINAM CI,

ABYŚ ROZPALIŁ NA NOWO

CHARYZMAT BOŻY,

KTÓRY JEST W TOBIE

PRZEZ NAŁOŻENIE MOICH RĄK”

(2 Tm1,6)


Wspólna modlitwa uwielbienia… Eucharystia, która jest szczytem Miłości… Grupki dzielenia… Konferencje… Czas dla bliźniego przy pysznej kawce oraz domowym cieście.
Tak wyglądał nasz dzień, którym obdarował nas Kochający Pan Bóg.

Cieszyła nas bardzo obecność pasterza naszej diecezji księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Dziękujemy za Jego obecność, wspólną modlitwę oraz słowo do nas skierowane.


Dziękujemy Joli Zatorskiej- odpowiedzialnej za rejon Centralny szkół św. Andrzeja, która nawiązała do pociągu do Florencji. Przypomniała tym samym, że zadaniem Szkół Nowej Ewangelizacji jest formować nowych ewangelizatorów do Nowej Ewangelizacji oraz ustanawianie Królestwa Bożego poprzez głoszenie i życie Ewangelią.

Dziękujemy również naszemu Dyrektorowi Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej ks. dr Januszowi Tomczakowi za Jego świadectwo zamiłowana do głoszenia kerygmatu (podstawowych prawd wiary).

Dziękujemy przede wszystkim naszemu Panu, iż był z nami w ciągu całego dnia!
Za to, że zjednoczył nas na wspólnej Eucharystii, która jest szczytem Jego Miłości.
Jesteśmy wdzięczni, że to nasz Pan- Jezus Chrystus powołał nas najpierw do bycia Jego uczniami
w Szkole Nowej Ewangelizacji, abyśmy potem czynili uczniów na różnych obszarach naszego życia.

Asia W.