Kurs Nowe Życie w Kazachstanie

„Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19) -mówi Pan Jezus. Dlatego poszliśmy, a w zasadzie polecieliśmy samolotem do Kazachstanu w składzie: ksiądz dyrektor Janusz Tomczak wraz z sześcioma osobami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Do tego pięknego miejsca zaprosił nas ksiądz Artur Zaraś, pracujący w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kapszagaju i opiekujący się Domem Dziecka.

Kazachstan to urokliwe miejsce, leżące w środkowej Azji oraz małej części Europy, graniczące z Chinami. Większość terenu, to półpustynie i stepy, na których można zaobserwować stada owiec, koni, bydła. To również piękne oraz wysokie góry.

Mieszkaliśmy w  Kapszagaj, w którym prowadziliśmy Kurs Nowe Życie, w dniach 3-5 maja 2019r. Uczestnikami kursu byli mieszkańcy Kazachstanu i Uzbekistanu oraz kilku Polaków. Pan Jezus poruszył nasze serca swoją miłością i łaską doświadczenia Jego szczególnej obecności w Sakramencie Pokuty i Pojednania, Eucharystii. Poczuliśmy się ukochanymi dziećmi naszego Boga. Głosiliśmy oraz słuchaliśmy nauczań oraz świadectw, przez które Dobry Ojciec poruszał nasze serca. Doświadczyliśmy również radości bycia we wspólnocie podczas zabaw integracyjnych, rozmów, dynamik. Ta radość towarzyszyła nam podczas całego wyjazdu- dla mnie było to niesamowite działanie Ducha Świętego pośród nas i łaska od naszego Pana. Dał nam w tym czasie ewangelizacji tyle radości i zaufania we wszystkim Jemu. Pozwolił cieszyć się pięknem stepów, gór i całego stworzenia. Chwała Panu Jezusowi za ten czas. 

Joanna Walczak